23 Eylül 2019 Pazartesi  Ada, 42 bin adrese ulaştı 12:29  İç pazardaki kırılganlık Gigant’ı ihracata yöneltti 12:25  Baran Mutfak, Naskoni ile her kesime hitap edecek 12:21  Sürmeneli, seri üretime geçmeye hazırlanıyor 12:20  Elit, Türkiye de akıllı klozeti yaygınlaştıracak  12:16  İnoksan Diyarbakır da  12:14  BSH, ürün başına tüketilen su miktarını % 66 azaltıyor 12:12  Denpa Endüstriyel, İnoksan’la yüzde 30 büyüyecek 12:10  Şaypa, 50inci mağazasını Altınşehir de açtı 12:08  Seçkin Onur, elektronik distribütör oldu 12:07  
 Çok Okunanlar
 
 Çok Yorumlananlar
 


  
 İstatistikler
Aktif : 1
Dün : 33
Bugün : 32
Top.Tekil : 18992
Top.Çoğul : 384412
İSTANBUL İÇİN KABUS SENARYOSU!
İstanbul sahillerini 7 metrelik dalgalar dövecek !
İstanbul boğazı girişi, Kilyos ve Demirciköy gibi Batı Karadeniz sahillerini 7 metre yüksekliğe kadar ulaşan dalgalar dövecek.

Meteorolojik tahminlere göre Cumartesi günü batı karadeniz de etkili olması beklenen kuzey rüzgarlarının zaman zaman (beaufort kuvveti) 10 şiddetinde esmesi bekleniyor. Bu bir başka standarda göre 50 knots cıvarında hıza eşit fırtınanın saatte 113 kilometreye varan süratle esmesi demek.

İşte bu fırtınanın yol açacağı 6-7 metre yüksekliğinde dalgalar batı karadeniz sahilleri ve istanbul boğazı girişini dövecek.

Meteorolojik tahminlere göre karada çok soğuk ve kar yağışının beklendiği denizde ise fırtına ve dev dalgaların hakim olacağı cumartesi senaryosu şöyle; Fırtına ; Kuzeydoğu yönünden esen poyraz rüzgarı cuma (yarın) günününden itibaren etkisini her geçen saat artıracak. Yarın öğleden sonra poyraz rüzgarının fırtınaya dönüşmesi ve 8 şiddetine kadar yükselerek batı karadeniz ve İstanbul Boğazı girişinde etkili olması bekleniyor. Bu saatlerde dalga yüksekliğinin 3 ila 4 metre arasında olması bekleniyor.

Yağış ; Cuma günü öğleden sonra poyraz fırtınasının karadeniz de etkili olduğu saatlerde Trakya nın Kuzeyinde kar yağışı görülecek.

Şiddetli Fırtına ; Şiddetini artıran fırtına cumartesi günü gece yarısından itibaren daha da etkili esmeye başlayacak. kuzeybatı yönünden (karayel)8, zaman zaman 9 şiddetinde esecek fırtınanın öğle saatlerinde 10 şiddetine kadar yükselmesi bekleniyor. Bu, saatte 110 kilometre cıvarında hız demek. Fırtına denizde çok etkili olacak. Fırtınanın yol açtığı dalgaların bu saatlerde 7 metre yüksekliğe ulaşması bekleniyor. Denizciler ve gemiler için büyük tehlike oluturabilecek dev dalgalar gün boyu Marmara Bölgesinde kalan batı karadeniz sahillerinin tamamını, İstanbul boğazı girişini dövmesi bekleniyor. Çok etkili ve gün boyu esecek karayel fırtınasının akşam saatlerinde çok az da olsa hızının düşmesi beklenirken etkisini pazar günü de sürdürmesi ancak öğle saatlerinden etkisini kaybetmesi öngörülüyor.

Kar Yağışı; Trakya dan başlayan kar yağışı cumartesi günü gece yarısı sabahın ilk saatlerinde İstanbul a gelecek. Cumartesi günü öğle saatlerinden itibaren de önce avrupa yakası ardından da anadolu yakasında kar yağışının etkili olması bekleniyor.


22:38:00
23 Eylül 2019
Bu haber  1273  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
Iletisim   |   Künye   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle
TicariTanitim.Com / Güncel Haber Portalı