23 Eylül 2019 Pazartesi  Ada, 42 bin adrese ulaştı 12:29  İç pazardaki kırılganlık Gigant’ı ihracata yöneltti 12:25  Baran Mutfak, Naskoni ile her kesime hitap edecek 12:21  Sürmeneli, seri üretime geçmeye hazırlanıyor 12:20  Elit, Türkiye de akıllı klozeti yaygınlaştıracak  12:16  İnoksan Diyarbakır da  12:14  BSH, ürün başına tüketilen su miktarını % 66 azaltıyor 12:12  Denpa Endüstriyel, İnoksan’la yüzde 30 büyüyecek 12:10  Şaypa, 50inci mağazasını Altınşehir de açtı 12:08  Seçkin Onur, elektronik distribütör oldu 12:07  
 Çok Okunanlar
 
 Çok Yorumlananlar
 


  
 İstatistikler
Aktif : 1
Dün : 33
Bugün : 32
Top.Tekil : 18992
Top.Çoğul : 384348
İSTANBUL TRAFİĞİNDEKİLER DİKKAT
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Perşembe gününe kadar ciddi oranda buzlanma olacağına dikkat çekerek, sürücüleri gizli buzlanmaya karşı uyardı.
 

ABBAS ULU/İSTANBUL

Topbaş, dünkü trafik yoğunluğunun yetki karmaşasından kaynaklandığı iddialarını yalanladı.

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul da etkili olan kar yağışı ile ilgili olarak AKOM da basın açıklaması yaptı. Kar yağışı ile mücadele 4 bine yakın personelin görev aldığını anlatan Topbaş, "Uydu takipli 770 aracımız ile ciddi bir çalışma yürütüldü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak sorumluluk alanımızda 4 bin 450 kilometre yol var. Köy yolları dahil tüm yollarda yapılan çalışmalarda toplamda 23 ton tuz ve 220 ton solüsyon kullanıldı. Sokakta yaşayan 428 vatandaşımızı aldık. 6 tanesi hastaneye götürüldü,
4 ü ise ailelerine teslim edildi" dedi.

Buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Kadir Topbaş, "25 sensor, 3 saat öncesinde buzlanma olacaksa bizi ikaz ediyor. Biz de ona göre tuzlama yapmaya devam ediyoruz. Hastane ve ibadethane önleri ve yollar tuzlandı. Perşembeye kadar ciddi bir buzlanma ortaya çıkacak. Gizli buzlanmaya karşı sürücülerin dikkatli olması gerekmektedir. Artık İstanbul da kar lastiği kullanma kültürü başladı. Kar lastiği olan araçlara ekipler müdahale etmeyecek. Büyük kentlerde artık zincir takılmıyor" şeklinde konuştu.

Başkan Topbaş, Karayolları Genel Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, İSKİ ve BEDAŞ ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını ifade ederek, "Bu bir ekip işi" dedi.

Topbaş, dün kar yağışı sırasında oluşan yoğun trafiğin İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Karayolları Genel Müdürlüğü arasındaki yetki armaşasından kaynaklandığı yönündeki haberleri ise yalanladı. "Maalesef dün yanlış bir haber akışı oldu" diyen Topbaş, "Karayolları ile böyle bir problem yok. Karayolları TEM başta olmak üzere İstanbul da çok ciddi çalışma sürdürüyor. İSKİ ve İETT de sorun yok" dedi.

İDO nun bazı seferlerinin iptal edildiğini belirten Topbaş, elektrik kesintilerine karşı da vatandaşları uyardı. Topbaş, elektrik kesintisi ile karşılaşan vatandaşların doğalgaz ve kombilerini kapatmalarını önerdi.

06:39:00
23 Eylül 2019
Bu haber  1268  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
Iletisim   |   Künye   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle
TicariTanitim.Com / Güncel Haber Portalı