23 Eylül 2019 Pazartesi  Ada, 42 bin adrese ulaştı 12:29  İç pazardaki kırılganlık Gigant’ı ihracata yöneltti 12:25  Baran Mutfak, Naskoni ile her kesime hitap edecek 12:21  Sürmeneli, seri üretime geçmeye hazırlanıyor 12:20  Elit, Türkiye de akıllı klozeti yaygınlaştıracak  12:16  İnoksan Diyarbakır da  12:14  BSH, ürün başına tüketilen su miktarını % 66 azaltıyor 12:12  Denpa Endüstriyel, İnoksan’la yüzde 30 büyüyecek 12:10  Şaypa, 50inci mağazasını Altınşehir de açtı 12:08  Seçkin Onur, elektronik distribütör oldu 12:07  
 Çok Okunanlar
 
 Çok Yorumlananlar
 


  
 İstatistikler
Aktif : 1
Dün : 33
Bugün : 32
Top.Tekil : 18992
Top.Çoğul : 384391
İSTANBUL DA KAR ALARMI!
Meteoroloji Genel Müdür Yardımcısı Ali Karataş, İstanbul da öğle saatlerinden sonra Anadolu yakasının yükseklerinde ve akşam saatlerinden itibaren de kentin genelinde yoğun kar yağışı beklendiğini bildirdi.
İDO nun bazı seferleri, hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi. Kilyos ta ise fırtına yüzünden gemi karaya oturdu.

DONDURUCU SOĞUKLAR GELİYOR

Türkiye genelinde hava sıcaklığı 6 ila 8 derece azalacak. Dogu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu nin bir bölümünde kuvvetli yağışlar bekleniyor. Trakya ve Hakkari, Şırnak ve Bitlis in yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı olacak. Marmara, Kuzey Ege ve Güneydoğu Anadolu da da kuvvetli rüzgar var.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü nden yapılan değerlendirmelere göre, Türkiye genelinde görülecek olan yağış; Doğu Akdeniz (Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye), Trakya (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ), Güneydoğu Anadolu ile Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı, batı bölgelerden başlayarak Türkiye genelinde 6 ila 8 derece azalacak. Rüzgar, batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı, diğer yerlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege kıyıları ve Güneydoğu Anadolu da kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esecek.

UYARILAR

Yağış; Doğu Akdeniz (Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye), Güneydoğu Anadolu ile Elazığ, Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklediğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, taşkın, ulaşımda aksamalar vb) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olunması istendi.

Trakya (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) ile Hakkari, Şırnak ve Bitlis in yüksek kesimlerinde kar yağışının kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı, başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği bildirildi.

Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege Kıyılarında kuzey ve kuzeybatı (Karayel), Güneydoğu Anadolu da güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar vb) ilgililer ve vatandaşlar tedbirli ve dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ ile zamanla Balıkesir, İstanbul, Bursa ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Trakya kesiminde (Edirne, Kırklaeli ve Tekirdağ) kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgar; bölge genelinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına(50-70 km/saat) şeklinde esecek.

VALİ GÜLER İSTANBUL HALKINA UYARIDA BULUNDU

İstanbul Valisi Muammer Güler, kar yağışı nedeniyle her türlü önlemin alındığını belirterek, "Yarın için yoğun kar yağışı yok ama hafta sonundan itibaren kar yağışı var" dedi.

Vali Güler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve trafik ekiplerinin kar yağışına karşı tedbirler aldıklarını belirterek, vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Vatandaşlardan dikkatli olmalarını isteyen Güler, "Karlı havaya göre araçlarını hazırlıklı tutmalarını, mümkünse toplu taşıma araçlarını kullanmalarını, kar lastiklerini takmalarını, trafik kanuna göre araçlarında bulunması gereken tüm aparatların bulundurmalarını söylüyorum. Kar yağışı İstanbul için büyük bir nimettir.

Buna göre de tedbiri almak lazım" şeklinde konuştu.

Yarın için İstanbul da yoğun kar yağışı beklenmediğini vurgulayan Güler, "Ama hafta sonundan itibaren kar yağışı var. Vatandaşlarımızın da yaptığımız uyarıları dikkate almasını rica ediyoruz" dedi.

EGE: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra Afyon, Uşak ve Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek. Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Yağışların; Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olacak.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur akşam saatlerinden sonra Sivas, Kayseri, Yozgat, Eskişehir, Ankara ve Çankırı nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur; akşam saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu nun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Bayburt ile Gümüşhane nin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, bölgenin doğusunda kar, diğer yerlerde yağmur şeklinde olacak.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölge genelinde akşam saatlerine kadar güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esecek.

EDİRNE BEYAZA BÜRÜNDÜ

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Edirne’de akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, ilerleyen saatlerde etkisini iyice arttırdı.

Yola hazırlıksız çıkan sürücüler, zaman zaman zor anlar yaşadı. Bulgaristan’a geçiş sağlayan Lalapaşa İlçesi’ndeki Hamzadere Sınır Kapısı nda kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşımda aksamalar oldu.

Karayolları ekipleri ve belediye ekipleri, yolları açık tutmak için aralıksız kar küreme ve tuzlama çalışmaların sürdürüyor.

Kar yağışına en çok sevinen ise her zamanki gibi çocuklar oldu. Sokaklara çıkan gençler ve çocuklar, kar topu oynayıp güreş tuttu. Beyaz örtüyle kaplanan tarihi Selimiye camii ise ayrı bir güzelliğe büründü.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışının yarın da etkili olacağını belirterek, sürücüleri ve vatandaşları uyardı.

Şiddetli soğuk ve kar yağışının etkisini arttırması üzerine Kırklareli nin Demirköy ve Kofçaz ilçelerinde okullar birer gün tatil edildi.


07:40:00
23 Eylül 2019
Bu haber  1279  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
Iletisim   |   Künye   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle
TicariTanitim.Com / Güncel Haber Portalı