23 Eylül 2019 Pazartesi  Ada, 42 bin adrese ulaştı 12:29  İç pazardaki kırılganlık Gigant’ı ihracata yöneltti 12:25  Baran Mutfak, Naskoni ile her kesime hitap edecek 12:21  Sürmeneli, seri üretime geçmeye hazırlanıyor 12:20  Elit, Türkiye de akıllı klozeti yaygınlaştıracak  12:16  İnoksan Diyarbakır da  12:14  BSH, ürün başına tüketilen su miktarını % 66 azaltıyor 12:12  Denpa Endüstriyel, İnoksan’la yüzde 30 büyüyecek 12:10  Şaypa, 50inci mağazasını Altınşehir de açtı 12:08  Seçkin Onur, elektronik distribütör oldu 12:07  
 Çok Okunanlar
 
 Çok Yorumlananlar
 


  
 İstatistikler
Aktif : 1
Dün : 33
Bugün : 32
Top.Tekil : 18992
Top.Çoğul : 384360
BAVULLA RÜŞVET ALAN BAŞBAKANLAR KİMLER
Eski parlamenter Tevfik Diker, bir işadamının bavul dolusu para verdiği iki eski başbakanın kim olduğunun açıklanmasını istedi. Diker, "AK Parti iktidarını yıkacak proje"nin paylaşıldığı Genelkurmay Başkanı nı da sorguladı
Eski siyasetçi Tevfik Diker, katıldığı bir kahvaltıda ortaya konulan görüşlerin medyada, sanki demokrasi karşıtı bir organizasyonmuş gibi algılanacak şekilde yansıtılmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Florya daki Atatürk Köşkü nde yapılan toplantıda dile getirilen konuların demokrasiye katkıda bulunmak isteyen kişilerin geçmişte neler yapıldığını kamuoyu ile paylaşılmasından ibaret olduğunu hatırlatan Tevfik Diker, "Bunu başka şekilde yansıtmak vicdana sığmaz" dedi.

Tevfik Diker, katılanları ve ele alan konuları haberanaliz.net teki köşesinde dile getirdiğini belirterek, oradaki yazısının bunun en iyi göstergesi olduğunu söyledi. Diker in haberanaliz.net teki yazısı:

Eski iki başbakana bavul dolusu para verdik!

Eski iki başbakana bavul dolusu para verdik! AK Parti iktidarını devirecek çok önemli bir projeyi ve bilgiyi eski iki Genelkurmay Başkanına ve TSK nın üst noktalarına anlattım, onlarla yemek yedim. Beni koruyun ve arkamda durun dedim ama ne yazık sonra beni arayan olmadı. Ne ilginçtir iktidardan da geçmiş ile ilgili bildiklerimi soran da olmadı.”

Bu şok iddialar Cem Uzan’ ın bir zamanlar kara kutusu olan eski GP Genel Başkan Yardımcısı Ufuk İlkiz tarafından yapıldı.

Siyaseti, medyayı ve ülkemi birazcık biliyorsam; bu şok iddiaların kamuoyuna yansıması sonrası önümüzdeki günlerde Türkiye, bavul dolusu para alan başbakanların kim olduğunun peşine düşecek.

Ayrıca, AK Parti iktidarından kurtulma imkânına ilgisiz kalan eski Genelkurmay Başkanları ile TSK üst düzey komutanlarının kimler olduğunu da öğrenmek isteyecek.

Devlete açık seçik sesleniyorum.

Bir dönemin önemli ismi ve kara kutusu Ufuk İlkiz’ i dinleyin.

***

Diker, “Türkiye de darbecilerin tankları önüne etten duvar örecek bir nesil yetiştirilmedikçe ve Siyasi Partiler ve Seçim Kanunları değişmedikçe sorunlar çözülmez.”

Florya bombaları!

Atatürk’ ün Florya Deniz Köşkü’ nde deyim yerindeyse gündeme adeta bir bomba gibi düşecek şok iddialar ve açıklamalar yapıldı.

19-20.Dönem Milletvekili ve Eski DYP Genel Sekreteri Tevfik Diker, yani bendeniz, İstanbul- Florya Atatürk Deniz Köşkü nde bu Pazar günü 30 a yakın dostumla birlikte bir kahvaltılı sohbet toplantısı yaptım.

Toplantıya katılanlar arasında DP li siyasetçiler ve emekli General İbrahim Tüysüz, emekli Albay Celal Şahin ile TP İstanbul İl Başkanı Mehmet Yazar, DYP kökenli TP Şişli İlçe Başkanı Erol Kılıç, DP Şişli Belediye Başkan Adayı Salih Kuyan, Adnan Yüksel, Hakan Ertaş, yeni DYP Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yıldırım, BEMED Genel Başkanı Fuat Yılmaz, GP nin kurucusu ve eski Genel Başkan Yardımcısı Ufuk İlkiz ve Cafe Siyaset Editörü Ayhan Kıskaç vardı.

Toplantıda konuşanlar, Cindoruk ve Mesut Yılmaz lı DP nin başarı şansının olmadığını söylediler.

Açıkçası DP de çare için her kafadan ayrı ses çıkıyordu.

30 kişilik bir toplantıda bile en az beş ayrı fikir vardı.

Örneğin, Hakan Ertaş, Prof.Dr. Süheyl Batum ve Salih Kuyan da Süleyman Soylu, lehine konuşurken diğerleri her ikisi de olmaz diyordu.

BEMED Genel Başkanı Yılmaz,” DYP, ANAP birleşmesi tarihi bir olaydır. Yapılması çok önemlidir. Yapanları kutlamak ve onlara yardımcı olmak için üzerimize düşeni yapmalıyız.Lâik Cumhuriyet için halkın önüne konulan bu alternatifin kıymetini bilmek gerekir” dedi.

Diker,

" Cindoruk ve Yılmaz ın baş rollerde 1995 - 1997 yılları arasında oynadığı filmde bende rol alanlardanım. O filmi bir daha oynamak ve millete seyrettirmek hatadır. Bu filmde tekrar oynamak istemiyorum. Ergenekoncu ve 28 Şubatçıları millet tasfiye etti ve etmeye devam edecektir.

Bundan böyle statükoya destek vermeyeceğim. Ayrıca, Cindoruk, emanetçidir. Geçmişte Demirel e emaneti verdi ama şimdi Demirel o emaneti alacak sağlıkta ve yaşta değildir. Cindoruk un emaneti vereceği kişi de belli değildir. Cindoruk, ayaklarım tuttukça görevimin başındayım demeye başladı bu da Milletvekili Genel Seçimlerine DP Cindoruk la girecektir demektir. DP çatısı altında DYP- ANAP birleşmesi olmadı. DYP ile Mesut Yılmaz birleşmesi oldu. Anadolu da hala ANAP lılar DP teşkilatlarına gelmiyorlar. Birleşmede eski Başbakan ve Genel Başkan Tansu Çiller ile Çiller yanlıları tasfiye edilmiştir.

Türkiye de darbecilerin tankları önüne etten duvar örecek bir nesil yetiştirilmedikçe ve Siyasi Partiler ve Seçim Kanunları değişmedikçe sorunlar çözülmez. Mevcut sistemde bazı hortumcuları, Genel Başkan ve Başbakan bile görmek mümkündür. SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, " Harun gibi gelip Karun gibi gitmeyeceğim" sözüyle Yolsuzlukla Mücadele Derneği Kurucu Başkanı olarak benim ilgi alanımdadır. Sarıgül, %3 de alabilir %33 de. Geçmişte yani 2002’ de Cem Uzan’ ın yaptığını bu sefer Sarıgül yapacak gibi. Ayrıca AK Parti hâlâ birinci partidir. %30’ un altına düşmez ve İMF’ den gelecek paradan özellikle emeklilere verirse oyu %40’ ı bulur. " dedi.

Şişli DYP eski Belediye Başkan Adayı Adnan Yüksel, " Şimdi Sarıgül ile ilgili yolsuzluk dosyalarını açmaları halinde onu kahraman ederler. Çünkü halk, bugüne kadar akılları neredeydi? Sarıgül, büyüyünce mi akıllarına geldi der" dedi.

Emekli General Tüysüz, " Çare Siyasi Partiler ve Seçim Kanunlarını değiştirmektir. Halkın sevdiği kişiler siyasette yükselme imkânı bulabilmelidirler" dedi.

***

Eski iki başbakana bavul dolusu para verdik!

Toplantıda GP eski Genel Başkan Yardımcısı ve Cem Uzan ın bir zamanlar kara kutusu olan Ufuk İlkiz şok iddialarda bulundu." İlkiz, Biz eski iki başbakana bavul dolusu para verdik. AK Parti iktidarını devirecek çok önemli bir projeyi ve bilgiyi eski iki Genelkurmay Başkanına ve TSK nın üst noktalarına anlattım, onlarla yemek yedim. Beni koruyun ve arkamda durun dedim ama ne yazık sonra beni arayan olmadı. Ne ilginçtir iktidardan da geçmiş ile ilgili bildiklerimi soran da olmadı" dedi


07:44:00
23 Eylül 2019
Bu haber  1294  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
Iletisim   |   Künye   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle
TicariTanitim.Com / Güncel Haber Portalı