23 Eylül 2019 Pazartesi  Ada, 42 bin adrese ulaştı 12:29  İç pazardaki kırılganlık Gigant’ı ihracata yöneltti 12:25  Baran Mutfak, Naskoni ile her kesime hitap edecek 12:21  Sürmeneli, seri üretime geçmeye hazırlanıyor 12:20  Elit, Türkiye de akıllı klozeti yaygınlaştıracak  12:16  İnoksan Diyarbakır da  12:14  BSH, ürün başına tüketilen su miktarını % 66 azaltıyor 12:12  Denpa Endüstriyel, İnoksan’la yüzde 30 büyüyecek 12:10  Şaypa, 50inci mağazasını Altınşehir de açtı 12:08  Seçkin Onur, elektronik distribütör oldu 12:07  
 Çok Okunanlar
 
 Çok Yorumlananlar
 


  
 İstatistikler
Aktif : 1
Dün : 33
Bugün : 32
Top.Tekil : 18992
Top.Çoğul : 384361
TÜYLERİ DİKEN DİKEN EDEN DARBE PLANI
Taraf gazetesi yine ortalığı karıştıracak. Üst rütseli subaylara ait olduğu ileri sürülen darbe planı tüylerinizi ürpertecek
sonunda 1. Ordu nun İstanbul Selimiye deki karargahının raflarından 12 Eylül darbesinin Bayrak Harekat Planı indirildi. Hedef önce sıkıyönetim, ardından da hükümeti devirmekti.

Birinci Ordu Komutanı Çetin Doğan a ait olduğu ileri sürülen darbe planı şoke etti. "Birinci Ordu Komutanı Çetin Doğan cuntasının 2003 yılındaki darbe planlarını ele geçirdik" diyen Taraf gazetesinin haberine göre, 12 Eylül ü model alan darbe planı, kaos amaçlı bir dizi eylem planıyla desteklendiği öne sürülüyor. .


YENİ KABİNE BİLE HAZIR


Yasemin Çongar, Mehmet Baransu ve Yıldıray Oğur, imzalı haber ortalığı karıştıracak.. Öyle ki darbe sonrası oluşturulacak yeni kabinenin isimleri de hazır.. Görevden alınacak belediye başkanları da belirlenmiş.. Sözü uzatmıyor ve Taraf ın herkesi şoke eden haberi ile sizi baş başa bırakıyoruz:


AK Parti nin 2002 de hükümet kurmasından rahatsız olan bir grup üst rütbeli subay "Balyoz Harekâtı" adı altında çok ayrıntılı bir darbe planı hazırladı.


Haber “doğru” ya da “eksik” bilemem ama bir gazetenin böylesine büyük bir “yalan” haber yapmayı göze alamayacağını da bilirim çünkü…

Ordumuzun geçmişi “demokrasiyi kirletme suçu” ile doludur…

Haberi okuduktan sonra, “Yok canım daha neler” demedim…

Dünyada, milletin sevgisinden bu kadar korkan ordular sadece, “az gelişmiş” ülkelerde var…

Bir de bizde…

Ve kimileri halen, Türk ordusunun “darbe yapma hazırlığı içinde olduğu” tespitlerinin “iftira” olduğunu yazıyor, yazabiliyor…

Bu Ordu’nun geçmişte bir Başbakan ve iki bakanını nasıl da astığını unutuyor…

Yaşları henüz 18 i bulmamış delikanlıların yaşlarının vicdan fukarası mahkemeler tarafından büyütülerek ipe çekildiğini hatırlamak istemiyor…

Pes yani…

 

Adnan Berk Okan

Bu planın her veçhesini anlatan elektronik, sesli ve yazılı askerî belgeler, amacın Türkiye çapında sıkıyönetim ilânı, ardından da Meclisin kapatılması ve hükümetin devrilmesi olduğunu ortaya koyuyor.

12 Eylülü model alan darbe planı, kaos amaçlayan bir dizi eylem planıyla destekleniyor.

Bu eylem planları, halkın kanını akıtmayı ve Türkiye yi Yunanistan la savaşa sokmayı göze alan dehşet verici senaryoları en ince ayrıntısına kadar tarif ediyor. Darbe planını destekleyen Çarşaf, Sakal, Suga ve Oraj başlıklı eylem planlarının 2003 te Birinci Ordu Komutanlığının öncülüğünde, Karacıların yanı sıra Hava, Deniz ve Jandarma dan üst rütbeli personelin katılımıyla gerçekleştirilmesini öngören beş bin sayafadan fazla belge var.

2003 tarihli Çarşaf ve Sakal kodlu eylem planlarına göre, darbe ortamı yaratmak amacıyla Fatih ve Beyazıt camilerinde cuma günü bombalı saldırı düzenlenecekti.

FATİH E DOKUZ KİŞİLİK ÖZEL TİM

JANDARMA Yüzbaşı H.T. komutasındaki dokuz kişilik eylem timi, cep telefonu düzenekli patlayıcıyı cemaate en yakın ayakkabılığa yerleştirecek ve cuma namazının farzının kılınmasının ardından düğmeye basılacaktı. Bölgedeki ajanlar da provokasyon amacıyla harekete geçecekti.5000 sayfadan çok belge var 
 Taraf Balyoz Darbe Planı nın 2002 sonunda başlayan ve 2003 martına kadar süren çalışmalarının, basılı haliyle toplam 5 bin sayfayı aşan belgelerine ulaştı. Bu belgeler arasında "ıslak" yazışmalar power point sunumları ve orjinal antetli askeri CD ler var.

EZAN ÖNCESİ KAN DÖKÜLECEKTİ

Beyazıt Camii ne yönelik Sakal Eylem Plam na göre tahrip düzeneği, bir çanta içine yerleştirilecek ve şadırvanda unutulmuş görüntüsü ile bırakılacaktı.
Jandarma Binbaşı H.Ö. komutasındaki tim, bombayı yine cuma günü, ezandan 10 dakika önce patlatacaktı. Eylemde özellikle yaralı sayısının fazla olması isteniyor.


RUTİN TOPLANTIDA ÖRTÜLÜ GÖREV


Planın altında "Balyoz Sıkıyönetim Komutanı" unvanıyla imzası olan Orgeneral Doğan, yukarıda sözü geçen Birinci Ordu Plan Semineri nin "kamuflaj" işlevini ve öncesinde yapılmasını emrettiği hazırlıkları şöyle anlatıyor:


"Balyoz Planı nın Olasılığı En Yüksek Tehlikeli Senaryo isimli jenerik bir plan şeklinde onanacağı plan seminerine kadar, irticai yıkıcı ve bölücü gruplaar ait, mevcut tüm listeler ile teşkil edilecek olan özel görev timlerinin listeleri güncellenecek ve devamlı olarak güncel tutulacak. Buna paralel olarak Balyoz Güvenlik Harekat Planı Olasılığı En Yüksek Tehlikeli Senaryo isimli jenerik plan şeklinde GİZLİ gizlilik derecesinde ve özel olarak seçilmiş sınırlı sayıda personelin katılımıyla icra edilecek bir plan seminerinde denenecek ve müzakere edilecek"
20:34:00
23 Eylül 2019
Bu haber  1247  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
Iletisim   |   Künye   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle
TicariTanitim.Com / Güncel Haber Portalı