13 Ağustos 2020 Perşembe  Ada, 42 bin adrese ulaştı 12:29  İç pazardaki kırılganlık Gigant’ı ihracata yöneltti 12:25  Baran Mutfak, Naskoni ile her kesime hitap edecek 12:21  Sürmeneli, seri üretime geçmeye hazırlanıyor 12:20  Elit, Türkiye de akıllı klozeti yaygınlaştıracak  12:16  İnoksan Diyarbakır da  12:14  BSH, ürün başına tüketilen su miktarını % 66 azaltıyor 12:12  Denpa Endüstriyel, İnoksan’la yüzde 30 büyüyecek 12:10  Şaypa, 50inci mağazasını Altınşehir de açtı 12:08  Seçkin Onur, elektronik distribütör oldu 12:07  
 Çok Okunanlar
 
 Çok Yorumlananlar
 


  
 İstatistikler
Aktif : 1
Dün : 26
Bugün : 7
Top.Tekil : 21035
Top.Çoğul : 423418
TOKİ DEN ROMANLARA EV
Demokratik açılım başlatılan Romanlara TOKİ’den müjdeli haber..

Hükümetin 10 Aralık 2009 da başlattığı Roman açılımı na TOKİ de yaptığı projelerle destek verecek. 87 Roman derneğinin bakanlarla yaptığı toplantılardan sonra başlayan sürece katılan TOKİ, Roman vatandaşların konut sorununu çözmek için 2-3 katlı ve bahçeli evler yapma kararı aldı. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Roman vatandaşların konut sorununu çözmek amacıyla, bu vatandaşların yoğun olarak yaşadığı yerlerde, belediyelerle işbirliği halinde, projeler uygulayacaklarını bildirdi. Bayraktar, ilk uygulamaların Bursa Mustafa Kemal Paşa ve İstanbul Şile de gerçekleştirileceğini belirtti.


 


İNSANCA YAŞAMA KAVUŞSUNLAR


 


"Parasında değiliz, yeter ki bu vatandaşlarımız insanca yaşama kavuşsunlar" diyen Bayraktar, isteyen belediyeler ile işbirliği yapabileceklerini vurguladı ve İzmir-Karşıyaka Belediyesi ile de görüştüklerini kaydetti. Sağlıklı koşulların sağlanması için, bu tür mahallelerde insanların geçici yerleşim yerlerine alınıp, konutlar tamamlandıktan sonra kalıcı konutlarına yerleştirilebileceğini anlatan Bayraktar, Türkiye nin bu tür sorunlarını çözmesi gerektiğini, bu güce de sahip olduğunu kaydetti. Bayraktar, ev fiyatlarının ise daha sonra açıklanacağını söyledi.


 


BARAKA YERİNE YENİ DAİRE VERİLDİ


 


TOKİ nin, Sulukule olarak bilinen bölgede İstanbul Büyükşehir ve Fatih Belediyesi ile birlikte kentsel dönüşüm amacıyla uyguladığı Neslişah ve Hatice Sultan Yenileme Projesi çeşitli tartışmalara yol açmıştı. Proje alanında 346 sı kiracı toplam 620 ailenin yaşadığı, başka yerlerde yaşayan ev sahiplerinin evlerini kullanamadığı kaydedilmişti. Kentsel Yenileme Projesi kapsamında hak sahiplerine konut verilirken, kiracı olanlara da Taşoluk ta TOKİ nin yaptığı konutlardan düşük taksitlerle satın alma imkanı sağlandı.


 


TAKSİTLER EVE GİRDİKTEN SONRA


 


Konutların, Roman vatandaşlara, yoksul vatandaşlara olduğu gibi, konuta oturduktan sonra başlamak üzere, 100 lira taksitle satılabileceğini açıklayan TOKİ Başkanı Bayraktar "TOKİ nin konut yaparken bölgenin özelliklerini, iklimi ve insanların yaşam şartlarını dikkate aldığına işaret etti. Bayraktar, Roman vatandaşlar için de yaşam alışkanlıklarına uygun olarak zemin 2 katlı, bahçeli veya 2-3 katlı projeler uygulanabileceğini kaydetti. Bayraktar, bu tür projelerin isteyen diğer belediyelere de uygulanabileceğini belirterek “Belediyelerimiz teklifle gelirse bunları değerlendiririz” dedi.


22:36:00
13 Agustos 2020
Bu haber  4065  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
Iletisim   |   Künye   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle
TicariTanitim.Com / Güncel Haber Portalı